Novosti

28.11.2020.

OK RIBOLA KAŠTELA POBJEDOM OD 3:0 U SETOVIMA PROTIV MARSONIE ZA TREĆU POBJEDU U NIZU

OK RIBOLA KAŠTELA - MOK MARSONIA 3:0 (25:16, 25:19, 25:13)

POBJEDA U PRVOM KOLU HRVATSKOG KUPA

Sutrašnja utakmica zaostalog osmog kola domaće Superlige koju smo trebali igrati protiv OK Split se neće odigrati, jer je u momčadi Splita potvrđena zaraza koronavirusom.

Također, utakmica koju smo u subotu trebali igrati protiv ekipe OK Mursa se odgađa jer je kod osječke ekipe potvrđena zaraza koronavirusom.

Momčadima Splita i Murse želimo što brži oporavak i povratak na parket. ❤️🏐💙

21.11.2020.

Pobjedom na gostovanju u Rijeci naša momčad je izborila slijedeći krug natjecanja u hrvatskom kupu.

OK MLAKA – OK RIBOLA KAŠTELA 0:3 (11:25,16:25,12:25)

18.11.2020.

OK RIBOLA KAŠTELA RUTINSKI POBIJEDIO OK SISAK S 3:0 U SETOVIMA

U zaostaloj utakmici sedmog kola domaće Superlige Ok Ribola Kaštela pobijedio je OK Sisak rezultatom 3:0 u setovima. Domaćini su se nakon nedjeljnog poraza od zagrebačke Mladosti brzo oporavili pa su u utakmici protiv momčadi iz Siska dominirali tijekom cijeloga meča i na kraju zasluženo slavili.

OK RIBOLA KAŠTELA – OK SISAK 3:0 (25:16,25:19,25:13)

U prvom setu domaćini su krenuli agresivno i vrlo brzo se odvojili na pet poena razlike. U nastavku seta razlika u poenima je rasla pa su Kaštelani dobili set s 25:16. Domaćini su i u drugom setu krenuli s jednakim pristupom i uskoro se odvojili na četiri poena razlike. Do kraja seta domaćini su povećali razliku te dobivaju set rezultatom 25:19. U trećem setu Kaštelani potvrđuju dominaciju te dobivaju set s čak 25:13.

"Čestitam ekipi na uvjerljivoj pobjedi koja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Međutim, još uvijek nismo na onom nivou na kojem bi trebali biti i na kojem inzistiram i sigurno će nam trebati cijela polusezona da dosegnemo taj priželjkivani nivo.

U subotu nas čeka utakmica Kupa protiv ekipe OK Mlaka u kojoj smo favoriti i u kojoj očekujem pobjedu, a odmah potom dalmatinski derbi protiv OK Split. Jak tempo je pred nama i u svakoj utakmici moramo biti na sto posto ako želimo do bodova", kazao je trenere Ivan Rančić.

Najbolji strijelac utakmice s deset poena bio je domaći Danilo Vuković. Kaštelane već u subotu čeka utakmica kupa Hrvatske u Rijeci protiv ekipe OK Mlaka.

ZAGREPČANIMA DERBI

Derbi hrvatske odbojke pripao je gostima iz Zagreba rezultatom 0:3 u setovima. Čestitamo im na pobjedi, a nas već u srijedu čeka zaostala utakmica prvenstva protiv OK Sisak.

OK RIBOLA KAŠTELA – HAOK MLADOST 0:3 (23:25,21:25,17:25)

UNI RENT CROATIA

Pogledajte video za našeg sponzora i prvog sudionika projekta Klub 1000, Uni Rent Croatia koji razumije strast sportaša i pretvara je u akciju u svim okolnostima. ❤️💪💙.

09.11.2020.

NOVO POJAČANJE U NAŠIM REDOVIMA

Jovo Bijelović, dvadesettrogodišnji primač servisa iz BiH je novi igrač Odbojkaškog Kluba Ribola Kaštela.

30.10.2020.

PROBLEM SPORTA U DOBA KORONAVIRUSA

Pogledajte video u kojem četiri aktera problemu pristupaju iz različitih perspektiva. Problem sporta u doba koronavirusa je trenutno goruća tema među sportskim djelatnicima.

Nakon nastupa u emisiji Dobro Jutro, Hrvatska početkom tjedna, HRT je ponovio reportažu s nama o toj temi te smo imali priliku ponoviti ključne probleme s kojima se susrećemo, vezano za financije i Školu odbojke, ali ne samo mi, već čitava sportska zajednica. ❤️🏐💙

Video je u vlasništvu HRT-a.

30.10.2020.

ODGOĐENA UTAKMICA ZBOG KORONAVIRUSA

Sutrašnja utakmica sedmog kola domaće Superlige koju smo trebali igrati protiv OK Sisak se neće odigrati jer je u našoj momčadi potvrđena zaraza koronavirusom.

Jedan od igrača imao je blage simptome te je pristupio testiranju, a test se pokazao pozitivnim. Kako bismo spriječili mogućnost širenja zaraze među igračima i njihovim obiteljima, cijela momčad će se danas testirati samoinicijativno. Igraču želimo brz oporavak, a momčadi još brži povratak na parket. ❤️🏐💙

24.10.2020.

POBJEDA PROTIV ZADRA U 6. KOLU

Ekipa OK Ribola Kaštela pobijediila je OK Zadar u 6. kolu prvenstva Hrvatske.

Trener Ivan Rančić:
Čestitam mojoj ekipi, drago mi je da smo rotirali smo 12 igrača i zasluženo slavili. Drugo set malo opuštanje, jer protivnik nije bio na razini koju je prikazao u domaćim utakmicama do sada, idemo dalje slijedi priprema za Sisak i nada da neće biti prekida prvenstva.

OK ZADAR – OK RIBOLA KAŠTELA 0:3 (9:25,23:25,14:25)

OK RIBOLA KAŠTELA POBIJEDIO OK ROVINJ U 5. KOLU SUPERLIGE

OK RIBOLA KAŠTELA – OK ROVINJ 3:1 (16:25,30:28,25:19,25:17)

U utakmici 5. kola Superlige, ekipa OK Ribola Kaštela pobijedio je ekipu OK Rovinj rezultatom 3:1 u setovima.

Prvi set krenuo je oprezno s obje strane i u prvoj polovici seta igralo se u ritmu poen za poenom. U drugom dijelu prvog seta, gosti kreću agresivnije i odvajaju na 5 poena razlike te na kraju dobijaju prvi set s visokih 16:25. Drugi set krenuo je u sličnom ritmu kao i prvi, u ritmu poen za poenom koji je obilježio čitav set te se pri rezultatu 24:24 igra na 2 poena razlike. Ipak, pobjedu u drugom setu odnose domaćini rezultatom 30:28.

U trećem setu domaćini su krenuli ozbiljnije te već u prvoj trećini seta odlaze na 5 poena razlike. U nastavku seta gosti uspijevaju smanjiti razliku, no domaćini i dalje vode te do kraja seta opet povećavaju razliku te na koncu odnose pobjedu u setu rezultatom 25:19. Četvrti set ponovo je krenuo u ritmu poen za poenom, no domaćini se opet odvajaju te odlaze na 4 poena prednosti. Do kraja seta Kaštelani povećavaju vodstvo te dobijaju set rezultatom 25:17 te pobjeđuju utakmicu ukupno 3:1 u setovima.

• Usprkos visokoj pobjedi 3:1 u setovima, stanje na terenu nije bilo tako glatko. Mislim da smo odigrali najlošiju utakmicu u zadnja 4 kola te smo vrlo lako mogli izgubiti utakmicu s obzirom na pristup nekih igrača, kazao je trener Ivan Rančić.

• Ekipa OK Rovinj usprkos pretposljednjem mjestu na tablici nije došao u Kaštela s bijelom zastavom:

• Apsolutno je nedopustivo podcijeniti protivnika koji se ovdje došao nadigravati i koji nam je tijekom cijele utakmice stvarao probleme. Naprosto smo mentalno nepripremljeni ušli u utakmicu i ovoga puta nije stvar u mladosti ekipe, dapače najbolji igrač bio je šesnaestogodišnji Nikola Jureta, već neozbiljnost u pristupu. Kao trener to neću dopustiti i neki igrači će se morati zamisliti o svom angažmanu na terenu, kazao je Rančić.

Ovom pobjedom OK Ribola Kaštela je osvojio 3 boda u domaćoj Superligi te je sa 7 bodova trenutno peti na ljestvici. U sljedećem kolu Kaštelane čeka gostovanje u Zadru.

POBJEDA RIJEKE u 4. KOLU

MOK RIJEKA – OK RIBOLA KAŠTELA 3:2 (20:25; 25:21; 18:25; 25:16; 15:10)

U četvrtom kolu domaće Super lige, naša ekipa poražena je rezultatom 3:2 u setovima protiv ekipe MOK Rijeka te se vraćamo kući s osvojenim bodom.

Čestitke našim protivnicima 👏, a našim momcima želimo sretan put kući.

3. Kolo
OK RIBOLA KAŠTELA - OK KITRO VARAŽDIN 2:3 (25:23,23:25,25:19,23:25,20:22)

U 3. kolu domaće Super lige naši momci su poraženi od ekipe Kitro Varaždin rezultatom 3:2 u setovima. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja te ovim putem čestitamo gostima na pobjedi. 👏

Naš mladi Danilo Vuković ponio je titulu MVP-a utakmice sa 38 poena.

Ivan Rančić (trener OK Ribola Kaštela):

Zaslužena pobjeda Varaždina koji je ušao u utakmicu s puno više energije i upornosti. Mi smo utakmicu izgubili zapravo u četvrtom setu, kada smo pri 4 poena razlike trebali riješiti meč, no onda nam je pao servis te smo zaredali dosta grešaka, pogotovo u zadnjem petom setu.

No, kako sam govorio i prije, to je stvar sazrijevanja, imamo jako mladu momčad koja ima dosta posla pred sobom, ali toga sam svjestan od početka sezone i idemo naprijed u nove pobjede.

PORAZ U DRUGOJ UTAKMICI PRETKOLA LIGE PRVAKA

Druga utakmica skupine B pretkola Lige prvaka za odbojkaše, odigrana je u rumunjskom Galatiju između OK Ribola Kaštela i Ford Levoranta Sastamala, a bolja je bila momčad prvaka Finske sa 3:0 u setovima. Ovo je bila ujedno i posljednja utakmica za momčad Ribole u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Prvi set nije dobro počeo za Kaštelane i poraženi su rezultatom 25:10, dok su u drugi set ušli puno bolje, dobar dio seta bili u vodstvu, ali su iskusni Finci preokrenuli i pobijedili rezultatom 25:22. Treći i posljednji set pripao je Fincima rezultatom 25:17, iako je momčad Ribole vodila rezultatom 8:4 i 9:5.

– Čestitam protivnicima na zasluženoj pobjedi. Nažalost prvi set je odraz svega onoga što se događalo ovih dana, ušli smo u ogromnom grču, umorni od putovanja, stajanja u sobama i praktički jednog odrađenog treninga od subote. Međutim, u drugom setu smo pokazali pravo lice, igrali smo agresivno, opušteno, bez ikakvog respekta, došli smo na 24:22, ali nismo uspjeli. Važno mi je da smo pokazali karakter, a u trećem setu, iako smo krenuli jako dobro presudilo je iskustvo i kvaliteta protivnika, kazao je Ivan Rančić, trener OK Ribola Kaštela.

Utakmicu su obilježile mlade nade kaštelanske odbojke, Duje Cvijović (17), Nikola Jureta (17) i Ante Kulušić (17) koji su pokazali da se na njih itekako može računati u budućnosti.
– Sada se okrećemo domaćem prvenstvu i stvaranju naše mlade ekipe. Ante Kulušić je danas bio jako dobar, također Jureta i Cvijović, to su sve naši juniori i nadam se da će ove godine igrati što više i da će napredovati. Mi idemo prema našem cilju, a to je razvoj mladih igrača i borba za vrh, kazao je Rančić.

Drugo kolo domaćeg prvenstva igrači Ribole preskaču jer je njihov protivnik Medicinar Trnje odustao od natjecanja, a u trećem kolu na domaćem parketu dočekuju momčad OK Kitro Varaždin.

23.09.2020.

FINSKI PRVAK BOLJI

Ribola Kaštela - Ford Levoranta Sastamal 0:3 (10:25; 22:25; 17:25)

Naša ekipa izgubila je utakmicu protiv finskog prvaka u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Ford Levoranta Sastamala Valepa bio je jači protivnik koji je rezultatom 3:0 u setovima ipak bio prevelik zalogaj za našu mladu ekipu, koja je usprkos tome pružila jako dobru utakmicu, posebno u drugom setu.💪

U nastavku sezone naglasak će biti na domaćem prvenstvu i Kupu u kojem će naša mlada ekipa rasti iz utakmice u utakmicu. Bravo momci i sretan put kući. ❤️

23.09.2020.

MOMČAD COVID-19 NEGATIVNA - IGRA SE VEČERAS PROTIV FINACA

Rezultati jučerašnjeg testiranja na COVID-19 su negativni kod cijele momčadi i stožera, pa danas u 19 sati po hrvatskom vremenu igramo utakmicu protiv finskog prvaka Ford Levoranta Sastamala.😊

Iako je postojala opcija da danas odigramo obje utakmice, na što su pristali i u CEV-u i na nacionalnoj televiziji, nažalost domaćini nisu pristali na takav scenarij. Stoga šaljemo zahvalu CEV Champions League Volley i Hrvatski odbojkaški savez koji su bili uz nas cijelo vrijeme. 👏

22.09.2020.

Ribola Kaštela - C.S. Arcada Galati: 0:3 (bez igre)

Današnja utakmica pretkola odbojkaške Lige prvaka koja se trebala odigrati između OK Ribola Kaštela i C.S. Arcada Galati s početkom u 17 sati neće biti odigrana.

Zbog greške u komunikaciji osoba zaduženih za praćenje informacija, došlo je do nesporazuma vezano uz vrijeme testiranja naših igrača na COVID-19. Stoga je odmah prilikom dolaska u Rumunjsku na naš zahtjev obavljeno novo testiranje momčadi i stožera, međutim rezultati neće biti gotovi prije planiranog početka utakmice.

Neodigrana utakmica između OK Ribola Kaštela i C.S. Arcada Galati registrirana je rezultatom 3:0 za domaću momčad. Postojala je i opcija da se sutra odigraju obje utakmice, ali rumunjski predstavnik nije mogao igrati u jutarnjem terminu.

Ako rezultati testova koji pristignu tijekom večeri budu negativni sutra će OK Ribola Kaštela odigrati utakmicu s prvakom Finske, momčadi Ford Levoranta Sastamala.

19.09.2020.

Ribola Kaštela - Centrometal: 3:2 (25:19; 19:25; 28:30; 25:17; 15:13)

Čestitke našoj ekipi na pobjedi na samom startu domaćeg prvenstva.💪
Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, no naši momci su zasluženo pobijedili rezultatom 3:2 u setovima.
Odmora nema, jer već u ponedjeljak idemo u Rumunjsku gdje nas čekaju kvalifikacije za Ligu prvaka. ❤️💙

Izjava nakon utakmice:

18.09.2020.

PRVENSTVO HRVATSKE - NAJAVA

U subotu 19.9. počinje prvenstvo Hrvatske, a u prvom kolu igramo protiv ekipe Centrometala. 🏐

Utakmica se igra bez publike, zato se pretplatite na naš YouTube kanal 👉 http://bit.ly/RibolaKastela i gledajte utakmicu uživo, a naš mladi Ivan Bašić ima poruku za vas u videu. ❤️💙

05.09.2020.

POLUFINALE KUPA HRVATSKE

OK RIBOLA KAŠTELA - HAOK MLADOST 1:3 (25:20,23:25,16:25,18:25)

U zaostaloj utakmici polufinala hrvatskog kupa, naša ekipa poražena je od zagrebačke Mladosti rezultatom 3:1 u setovima.

Čestitke momcima na dobroj utakmici.

Izjave nakon utakmice polufinala Kupa Hrvatske Ribola Kaštela - Mladost Zagreb:

05.09.2020.

POLUFINALE KUPA - NAJAVA

Danas nas očekuje utakmica protiv zagrebačke Mladosti koju nažalost igramo bez naše vjerne publike.

Izravan prijenos moći ćete pratiti na programu Arena Sport 1 u 18 sati, a dok svi nestrpljivo čekamo derbi, naš Ante Šuker ima poruku za vas.

01.09.2020.

#2 KAŠTELANSKA MLADOST - INTERVJU: Mustapić, Barać, Cikojević

OK Ribola Kaštela ove godine ide na pogon mladosti iz mlađih kategorija.

Predstavljamo vam slijedeća tri perspektivna igrača, Ivu Mustapića, Bruna Baraća i Ivana Cikojevića.

22.08.2020.

POZNATI SU PROTIVNICI ODBOJKAŠA KAŠTELANSKE RIBOLE U KVALIFIKACIJAMA ZA LIGU PRVAKA

Odbojkaši Ribole Kaštela saznali su protivnike u prvom pretkolu odbojkaške Lige prvaka, a ždrijeb nije bio lagan. Finska Ford Levoranta Sastamala i rumunjska C.S.M. Arcada Galati protivnici su kaštelana, a utakmice prvog pretkola na rasporedu su od 22.9. do 8.10.

- U sportskom smislu smo sretni što se ime našeg kaštelanskog kluba opet nalazi među elitnim europskim klubovima, i to je dokaz da smo godinama stabilni i prisutni u svim europskim kupovima. Dobro poznajem obje ekipe, u Galati igra i naš Filip Šestan koji je meni jedan od najdražih igrača s kojim sam radio, a obje ekipe imaju puno veće budžete od nas i dosta iskusnih igrača u svojim redovima, tako da su ipak veliki favoriti. Moram priznati da je meni najvažnije da naša mladost dobije nekoliko pravih europskih utakmica koje će im koristiti u nastavku sezone, kazao je Ivan Rančić, trener OK Ribola Kaštela.

Momčadi su podijeljene u 6 skupina, a u svakoj skupini nalaze se 3 momčadi. Ukupno će svaka momčad odigrati 6 utakmica što je veliki organizacijski izazov, posebno za kaštelane koji su pogođeni pandemijom koronavirusa izgubili 50 % sponzorskih prihoda.

- Moram priznati da nismo mogli dobiti lošiji ždrijeb, a promjenom načina igranja koja je objavljena prije nekoliko dana, mislim da je upitno hoće li naš klub uopće odigrati sve utakmice. Svakako ćemo trebati pomoć grada i dodatnih sponzora, jer drugog načina nema, kazao je Ivan Rančić.

Nova sezona uskoro kreće, a prvi veliki izazov za mladu kaštelansku momčad je polufinale Kupa protiv zagrebačke Mladosti, koje se igra 5. rujna u dvorani u Kaštel Starom.

20.08.2020.

#1KAŠTELANSKA MLADOST - INTERVJU: Cvijović, Jureta, Kulušić

Predstavljamo vam prva tri perspektivna igrača, Duju Cvijovića, Nikolu Juretu i Antu Kulušića.

14.08.2020.

Ekipa je na okupu, pogledajte dio atmosfere s prvog okupljanja.

06.08.2020.

IVAN RANČIĆ PRED NOVU SEZONU

"Očekuje nas teška sezona puna izazova u vremenima koja garantiraju jedino neizvjesnost. Budući da je budžet smanjen za 50 posto, morali smo otkazati MEVZA ligu, najviše zbog odluke da se igra usporedno sa Superligom, pa je procjena da nema smisla mladu ekipu stavljati pred velike ekipe kao što su ACH ili ove godine jaki Kamnik i Maribor", kazao je Ivan Rančić, trener OK Ribola Kaštela.

U listopadu su na rasporedu kvalifikacije za Ligu prvaka, a uz iskusnog Antu Šukera, Hrvoja Pervana i Stipu Perića momčad će novu snagu tražiti u mladićima iz vlastitog pogona. Bruno Barać, Nikola Jureta, Duje Cvijović, Ante Kulušić, novopridošli mladi Ivan Barić i prvi dizač Ivo Ivićo nove su mlade nade kaštelanske Ribole, a ova sezona za njih će biti pravo iskušenje".

"Okupili smo jako dobru generaciju mladih igrača koji su 2000. i 2003. godište, a glavni cilj je razvojna priča, kako u kondicijskoj pripremi tako i na treninzima. Imamo dogovorene 3 utakmice s Kaposvarom iz Mađarske i jednu ili dvije utakmice s ekipama iz Kaknja ili Krajnja i mislim da je to dovoljno za uvodni dio sezone. Naš cilj je igrati najbolje u drugom dijelu sezone, tako ćemo raditi i pripremati se, a želja je da ova ekipa ostane skupa tri do četiri godine, jer sam siguran da imaju jako dobru perspektivu", kazao je Rančić.

Novo ime u klubu je i Ante Carev, kondicijski trener, a početak prvenstva zakazan je za 19. rujna. Raspored još nije poznat, međutim sigurno je da se finale Kupa igra 12. rujna u Zadru, vjerojatno bez prisustva gledatelja, isto kao i polufinalne utakmice.

14.07.2020.

KLUB 1000: ANDROMAK

Omladinska škola žila je kucavica našeg kluba i temelj na kojem gradimo dugoročnu viziju i perspektivu rezultatskog uspjeha. Voditelj omladinske škole Ivan Andromak svjestan je te činjenice te vas sve poziva na uključenje u Klub 1000.